Novembris iekrāsojas Latvijas krāsās

Tumšākais gada mēnesis – novembris iemirdzas Latvijas karoga krāsās. Šajā gadā Daugavpils Centra vidusskolas bērni un viņu ģimenes kopā ar pirmsskolas izglītības iestādes pedagogiem devās Lāčplēša dienai veltītajā lāpu gājienā.

7. novembrī Daugavpils Centra vidusskolas pirmsskolas piecgadīgie audzēkņi piedalījās aizraujošā viktorīnā “Mana Latvija. Zini vai mini.” (Malu ielā 7), nostiprinot savas zināšanas par Dzimteni.

15. un 16. novembrī mūsu audzēkņi devās uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, lai piedalītos pasākumā “Ko tu zini par Latviju”.  Nodarbības laikā vieglā formā bērniem tika pasniegta informācija par mūsu valsts nacionālajiem simboliem, dažiem vēsturiskajiem un ģeogrāfiskajiem faktiem. Bērniem bija iespēja pašiem praktiski darboties, izrotājot koka medaļu Latvijas karoga krāsās un uzrakstot uz tās novēlējumu Latvijai..

Godinot Latviju, 17. novembrī mūsu iestādes sagatavošanas grupas bērni kopā ar vecākiem pulcējās zālē uz Latvijas dzimšanas dienas svinīgo pasākumu. Mūsu mazākie audzēkņi pulcējās pie svētku kliņģera savās grupās, lai dziedot dziesmas, skandinot dzejoļus, sveiktu Latviju.

Noslēdzot Latvijas dzimšanas dienai veltīto pasākumu ciklu, 24.novembrī mūsu iestādē viesojās Valsts Robežsardze un kinologi ar saviem uzticamajiem draugiem -suņiem.  Pasākuma laikā bērniem un skolotājiem bija iespēja uzzināt par robežsargu ikdienu un dienesta suņu darbu un nozīmīgumu. Paraugdemonstrējuma laikā bērniem tika pārādīts, kā dienesta suņi atrod pazaudētas un  aizliegtas mantas, kā dzenas pakaļ pārkāpējiem, kā izpilda dažādas komandas, kā arī atrod cilvēku.  Pasākuma beigās bērniem bija iespēja nofotografēties ar robežsargiem un viņu suņiem, kā arī paglaudīt uzticamos draugus.